Pedeset takmičara našlo se na startu državnog prvenstva u olimpijskom triatlonu koji je u nedelju održan na Adi Ciganliji. Odlična organizacija i lepo vreme učinili su da 1500m plivanja, 40 km vožnje bicikla i 10 km trčanja bude još spektakularnije.

Jedini predstavnik somborskog kluba bio je Željko Ivković koji je trku završio na 12. mestu sa vremenom 2:21:54.

U sklopu ove manifestacije je održano i otvoreno prvenstvo Beograda u akvatlonu za sve one takmičare kojima pravila ne dozvoljavaju učešće na olimpijskoj distanci. Među njima su se našli i članovi TK Sprint Opačić Sara, Lazar Dedić, Miloš i Nataša Kosanović. Najuspešniji od njih bio je Lazar Dedić koji je i ovoga puta bio najbolji osvojivši zlatnu medalju.

Poslednje takmičenje u sezoni se održava za dve nedelje. Reč je o prvom državnom prvenstvu u polučeličnom triatlonu na distancama od 1.9 km plivanja, 90 km bicikla i 21,1 km trčanja. Vreme i temperatura vode će odrediti hoće li somborski klub imati predstavnike i na ovoj trci...